co je rooibos ?

 

Co je rooibos a odkud pochází? 

Rooibos je nápoj, připravovaný z keře nazývaného čajovníkovec kapský (Aspalathus linearis) z čeledi bobovitých. Ve svém domově v Jižní Africe je rooibos oblíbený již několik generací. V posledních desetiletích je stále populárnější po celém světě. Rooibos roste přirozeně pouze na malém území v Cedarbergu, v provincii Western Cape.

farma

Rostlina se vysazuje v únoru až březnu. První sklizeň je za půl roku. Poté se sbírá do vaků a drtí se. Listy procházejí oxidací a získávají výraznou červenohnědou (rudou) barvu. Tato výrazná barva vedla k jeho názvu v afrikánštině „rooibos“, což v překladu znamená „červený keř“.

rooibos-pole

 

Jaký je rozdíl mezi čajem Rooibos REDESPRESSO®  a jiným čajem Rooibos?

Čaj rooibos Redespresso® se pěstuje  pouze v Jihoafrické republice, a na rozdíl od jiných rooibosů pochází pouze z této oblasti a nikdy se nemísí s jinými látkami. 

Jeho pomalý a přirozený růst ve vysoké nadmořské výšce, bez jakýchkoli podpůrných hnojiv či příměsí, zaručuje čistotu a tu nejvyšší jakost červeného čaje rooibos. Obsahuje vysoký podíl vitamínů, minerálů. Více o jeho účincích si můžete přečíst v našem článku o účincích čaje rooibos Redespresso. Přináší velmi silný zážitek z chutě a esence čaje Redespresso.