Rooibos při kojení

Mnoho maminek se ptá, zdali se dá čaj rooibos pít i při kojení

400-x-400px-health-thumbnail2Je mnoho lidí, kteří si bez šálku čaje či kávy nedokáže představit ráno. Bohužel třeba pro těhotné a kojící maminky není zcela vhodné pít tekutiny, které obsahují kofein, který naleznete v černém, ovocném, ale i zeleném čaji. Naštěstí však existuje čaj "nečaj" rooibos Redespresso, který neobsahuje ani kofein, ani thein. Tento čaj pochází z Jižní Afriky a je připravovaný z keře nazývaného čajovníkovec kapský. 

Rooibos Redespresso obsahuje podstatné množství železa, které tělo snadno vstřebává, lze tedy nápoj z tohoto čaje preventivně používat proti chudokrevnosti. A právě proto je vhodné pro těhotné i kojící ženy a také pro ženy se silným menstruačním krvácením. 

Protože obsahuje také fluor, který posiluje zubovinu a chrání proti zubnímu kazu, je rooibos Redespresso velmi účinný i v této oblasti. Dále obsahuje také měď, sodík, draslík, vápník, zinek či hořčík. 


400-x-400px-health-thumbnail8Z vitamínů je to především vitamín C a rutin. Tento čaj také velmi dobře účinkuje proti bakteriím, plísním a virům.

A protože kojící maminky potřebují tělu dodávat tyto potřebné minerály a vitamíny, je pití čaje Rooibos Redespresso velmi vhodné a doporučované.  

Tento lahodný nápoj Redespresso si můžete připravit v teplé či studené variantě a zakoupit jej můžete na našem webu