Rooibos

rooibos-ker

Rooibos roste přirozeně pouze na malém území v Cederbergu, které se nachází v Jihoafrické republice, v provincii Západní Kapsko. Rostlina se vysazuje v únoru až březnu. První sklizeň je za půl roku. Poté se sbírá do vaků a drtí se. Listy procházejí oxidací a získávají výraznou červenohnědou (rudou) barvu. Tato výrazná barva vedla k jeho názvu v afrikánštině „rooibos“, což v překladu znamená „červený keř“.
Ve své domovině, v Jihoafrické republice, je rooibos oblíbený již po mnoho generací.

Redespresso® a rooibos

Na rozdíl od čajového rooibosu Redespresso® dbá na to, aby sklízeli pouze ten nejkvalitnější. To znamená rooibos, který roste v nejvyšší nadmořské výšce a je pěstován za použití tradičních farmářských metod. Náš rooibos je sklízen ručně. Dále se speciálně seká na 5 velikostí částic v různém poměru, aby skrz něj v kávovaru voda bez velkého efektu pouze neprotekla nebo aby se naopak kávovar neucpal. Proto nelze k přípravě nápoje použít obyčejný rooibos z obchodu s čaji. Jde o skutečně unikátní směs z rostliny.

Redespresso® je zdravé

Jedinečné antioxitanty, nacházející se v rooibosu, pomáhají proti bolestem hlavy, mají uklidňující účinky na centrální nervový systém, zmírňují nespavost
 a podrážděnost, pomáhají posilovat imunitní systém, pozitivně působí na zažívání, utišují žaludeční křeče, pomáhají při pálení žáhy i zácpě, mají antialergické a antiastmatické vlastnosti.

Rooibos obsahuje:

  • železo, které je nezbytné pro přepravu kyslíku v červených krvinkách, bojuje proti únavě
  • draslík, který je nezbytnou součástí metabolického procesu v těle
  • zinek, který hraje důležitou roli v růstu, odolnosti vůči chorobám, hojení ran, zdraví pokožky a vlasů
  • mangan, který je nezbytný pro zdravý nervový systém a další metabolické procesy
  • měď, která je další důležitou složkou metabolického procesu v těle
  • vápník, který je nezbytný pro silné kosti a zuby
  • sodík, který držuje tekutinu a acidobazickou rovnováhu
  • hořčík, který je důležitý pro zdravý nervový systém a další metabolické procesy
  • fluorid, který je nezbytný pro zdravé kosti a zuby

antioxidanty-graf 


Vzhledem k tomu, že nechceme pouze čerpat z přírodního bohatství Jižní Afriky, zavázali jsme se, že budeme zachovávat jedinečnost a různorodost oblasti zvané Cedarberg . V rámci iniciativy „red cedar project” se každoročně vysadí 1000 červených cedrů (celosvětově velmi ohrožených stromů).