káva a čaj v těhotenství

 Je vhodné pít kávu v těhotenství?
rooibos v těhotenství

Nedovedete si představit ráno bez šálku kávy?  Asi víte, že kofein byste v tuto chvíli neměla. Skvělou alternativou je redespresso (espresso z rooibosu). Když si ho připravíte v kávovaru, vypadá jako italské espresso, ale chutná jako čaj (i když spousta lidí říká, že chutná jako káva).

Co je redespresso?

Je to espresso z čaje rooibos. Ten je přírodně bez kofeinu. Navíc tato alternativa je i zdraví prospěšná. Díky speciální úpravě má redespresso 10x více antioxidantů než klasický rooibos. Co je ale v tuto chvíli pro vás velmi důležité, je jeho obsah minerálů a vitamínů.

Můžu pít čaj v těhotenství? 

Máte ráda čaje a hledáte, který je pro vás v době těhotenství vhodný? Zelené a černé čaje obsahují až 50mg kofeinu (resp teinu) na šálek. To není zrovna málo. Skvělou volbou je rooibos. Je bez kofeinu. Redespresso je speciálně zpracovaný rooibos, který si vychutnáte jako čaj či jako skvělé čajové espresso nebo cappucinno, které vám nahradí kávu.

Proč není kofein v době těhotenství vhodný?

Obecně lékaři nedoporučují pít kávu ani čaj, protože oba nápoje obsahují kofein. Kofein má stimulační účinky a to není vhodné pro vás a už vůbec ne pro miminko. Klinické studie poukazují na snížení hmotnosti plodu v souvislosti se vstřebáváním kofeinu. Konzumace kofeinu má diuretický účinek a způsobuje časté močení, tím těhotným ženám zatěžuje nadledviny a játra.

Co káva bez kofeinu?

Kofein se z kávy odstraňuje uměle- a to dvěma způsoby (chemickou cestou či za použití vysokých teplot). Oba způsoby kávové zrnko naruší. O kvalitě, vůni, chuti takto upravené kávy se vedou dlouhosáhlé debaty a mnozí kavárníci budoucím a kojícím maminkám říkají, ať si radši objednají normální kávu. S redespressem nemusíte dělat kompromisy. Můžete si vychutnat lahodný nápoj a nemusíte se bát, že jeho pitím ublížíte miminku.

Jak a proč nám  redespresso (z čaje rooibos) v těhotenství pomáhá?

Protože obsahuje spoustu vitamínů a minerálů, které Vám níže přiblížíme:

  • železo = hlavní manažer distribuce kyslíku v našem těleAdobeStock_53543047

Mnoho žen právě v době těhotenství trpí chudokrevností (nedostatkem železa). Rooibos obsahuje železo. Rooibos- de facto bylinný čaj- neobsahuje tanin a třísloviny (jako zelený a černý čaj), proto pomáhá lidskému organismu vstřebávat železo (na rozdíl od ostatních čajů) tedy pro těhotné a kojící ženy je skvělou prevencí proti chudokrevnosti..

  • zinek = důležitý pro metabolismus a látkovou výměnu

Zinek je stopový prvek podílející se významě na látkové výměně. Je důležitý pro náš metabolismus.Ovlivňuje tělesný růst a vývoj. Těhotným ženám pomáhá posilovat obranyschopnost organismu. Jeho nedostatek by mohl způsobit předčasný porod.

  • hořčík= důležitý pro nervový systém

Hořčík se účastní okolo 350 metabolických reakcí v těle. Je partnerem mnoha enzymů podílejících se na metabolismu energie, syntézy proteinů. Hořčík pomáhá udržovat normální funkčnost svalů a nervů, udržuje stabilní srdeční rytmus, zdravý imunitní systém a v neposlední řadě také zdravé kosti a zuby.Čemu hořčík prospívá v těhotenství? Umožňuje správný vývoj plodu a udržuje v rovnováze metabolismus matky. V době těhotenství je třeba hořčík stále doplňovat, protože dochází k jeho až o 10% větším ztrátám. 

 

ROOIBOS ESPRESSO SYPANÝ 

              AdobeStock_68796342

             KOUPIT

 

ROOIBOS ESPRESSO V SOFT PODECH

red espresso soft pod                             KOUPIT

ROOIBOS ESPRESSO V NESPRESSO KAPSLI

 

Untitled design 500 rooibos                  koupit