minerály v espressu z čaje rooibos

 ESPRESSO Z ČAJE ROOIBOS JE ALTERNATIVOU K VITAMÍNŮM A MINERÁLŮM V PILULKÁCH.

 ŽELEZO

AdobeStock_53543047

Železo je pro lidský organismus zcela nepostradatelné. V těle dospělého člověka se nachází 2-4 gramy. 2,5 g je vázáno v hemoglobinu (krevní barvivo). Hemoglobin je nezbytný pro tvorbu červených krvinek. Červené krvinky zajišťují přenos kyslíku z plic do ostatních tkání v těle. Proto je železo nezbytné pro lidský život. 

WHO uvádí, že asi 30% lidí trpí nedostatkem železa.

 
 
Kdo nejčastěji trpí nedostatkem železa?
  • Ženy potřebují zpravidla více železa než muži. Zejména v době menstruace, těhotenství a po porodu.
  • Sportovci v době regenerace.
  • Nemocní lidé v důsledku užívání různých léků.
  • Lidé, kteří drží dietu.
  • Vegetariáni.

Většina čajů neumožňuje železo efektivně vstřebávat, protože obsahují tanin, které vstřebávání železa zamezují. Rooibos ho nemá a proto podporuje vstřebávání železa.

Espresso z čaje rooibos obsahuje (8g/60ml) cca 0,19 mg.

DRASLÍK

Draslík (spolu se sodíkem) zajišťuje v našem organismu správné hospodaření s vodou, vedení nervových vzruchů, kontrakci svalů a udržování správného srdečního rytmu. Draslík je nezbytný pro vytváření zásob cukrů a jejich přeměnu na energii.

Espresso z čaje rooibos obsahuje (8g/60ml) cca 18,99 mg.

SODÍK

Sodík tvoří základ elektrolytu, ve kterém probíhají všechny životní projevy. Společně s draslíkem reguluje vodní rovnováhu v těle. Je nezbytný pro nervovou a svalovou činnost. Jeho spotřeba v těle stoupá při vyšší tělesné zátěži. Spolu s draslíkem řídí na 350 metabolických procesů našeho těla.

Espresso z čaje rooibos obsahuje (8g/60ml) cca 16,43 mg.

ZINEK

Zinek má důležitou úlohu v aktivitách více než stovky enzymů. Je nezbytný pro tvorbu bílkovin a nukleových kyselin. Účastní se tvorby inzulínu. Je důležitý pro normální růst, vývoj reprodukčních orgánů, normální funkci prostaty a hojení ran a popálenin.

Espresso z čaje rooibos obsahuje (8g/60ml) cca 1,06 mg.

MANGAN

Mangan patří mezi stopové prvky obsažené v našem organizmu a jeho pravidelný přísun v potravě je důležitý z několika důvodů. Mangan je minerál, který je zároveň pro tělo nezbytný i potenciálně toxický. V organizmu hraje významnou roli v řadě fyziologických pochodů, kterých se účastní buď jako součást enzymů (např. v antioxidačních dějích) nebo jejich aktivátor (např. enzymů podílejících se na metabolismu cukrů, aminokyselin a cholesterolu). Podporuje normální vývoj chrupavky a kostí (je přidáván do přípravků upravujících bolesti kloubů) a proces hojení.


Espresso z čaje rooibos obsahuje (8g/60ml) cca 0,11 mg.

 

HOŘČÍK (MAGNÉZIUM)

Hořčík je prvek, který se vyskytuje především uvnitř buňky, kde nacházíme 10 – 15 x vyšší koncentrace v porovnání s koncentracemi v krevním séru. Magnézium se tak řadí na druhé místo nejčastěji zastoupených minerálů uvnitř buněk (po draslíku).

Magnézium se účastní okolo 350 metabolických reakcí v těle. Je partnerem mnoha enzymů podílejících se na metabolismu energie, syntézy proteinů a DNA. Je také nepostradatelný pro metabolismus vápníku a draslíku. Magnézium pomáhá udržovat normální funkčnost svalů a nervů, udržuje stabilní srdeční rytmus, zdravý imunitní systém a v neposlední řadě také zdravé kosti a zuby.

Espresso z čaje rooibos obsahuje (8g/60ml) cca 4,19 mg.

FLUOR

Je důležitý pro tvorbu silných a tvrdých kostí a pro zdravé zuby. Snižuje kazivost zubů. Jeho nedostatek se projeví nižší kvalitou kostí, zvýšenou tvorbou kazů a slabší pevností zubní skloviny. Z těchto důvodů mají některé zubní pasty záměrně zvýšený obsah sloučenin fluoru (fluorid sodný, fluorofosforečnany). Dále se fluor podílí na tvorbě organických sloučenin v játrech a ledvinách a umožňuje vazbu fosforečnanu vápenatého ve tkáních.


Espresso z čaje rooibos obsahuje (8g/60ml) cca 0,59 mg.

Upozornění: Prosím, berte v potaz, že redespresso= espresso z čaje rooibos není lékem. Nezaměňujte ho za prášky předepsané lékařem. Přírodní produkty nemají schválené léčivé účinky. V žádném případě se nejedná o lék.

 

 

ROOIBOS ESPRESSO V SOFT PODECH porovnání pody únor

= praktické (8g) jednoporcové balení v podu. Tvar podu je uzpůsoben použití v jakékoli páce kávovaru. Krásně se vejde i do mocca konvičky. Nebo ho můžete jednoduše zalít horkou vodou. Klasické čaje mají přesně stanovený čas pro louhování. Je to proto, že obsahují látky, které nejsou pro lidský organismus žádoucí a začínají se extrahovat později. Rooibos takové látky nemá, proto ho můžete louhovat doporučované 4 minuty. Pokud chcete silnější nápoj, můžete louhovat třeba celý den a je to bezpečné. 

koupit